Rady a tipy

   
 Každá podlaha má svojí životnost. Z 60 procent jak dlouho podlaha vydrží je na vás , na uživateli. 
    Zda se podlaha ošetřuje vhodnými přípravky, jestli je položena podle technických norem nebo se po ní chodí v těžké obuvi , popřípadě je-li přilepena. 
Pokud budete o svojí podlahu pečovat není vyloučeno že i po 5 letech bude jak nová
    Vybírejte vždy podlahu nejen podle vzhledu, ale i podle vhodnosti dané podlahoviny pro účel jaký má plnit. Tzn. kuchyně - jednoduchá údržba ,  odolná proti pádu talíře, nože a podobně. Obývací pokoj, kde trávíte čas něco teplejšího, samozřejmě také s jednoduchou údržbou. A do ložnice asi nevolit podlahu která je studená. :D  Do koupelen také koberec asi vhodným matriálem nebude.
 
Vlhkost podkladů:
Vlhkost betonu pod PVC, vinylové podlahy , plovoucí podlahy by měla být nižší než 2%
Vlhkost anhydridu pod PVC, vinylové podlahy , plovoucí podlahy by měla být nižší než 0.5%
V případě anhydridu s podlahovým  vytápěním by vlhkost měla být nižší než 0.3%
 
    Podlahu udržujeme vždy doporučenými přípravky. Jar sice podlahu omyje, ale čistič určený k údržbě podlah třeba v případě plovoucí podlahy za sebou zanechává ochraný film, který chrání z části podlahu před poškrábáním , může chránit proti slunci ( podlaha bude držet svou barvu a ''nevyšisuje'' se) atd. Záleží na typu podlahy a prostředku jaký je zvolen.
 
    Ne levná podlaha je vždy levná. Investice do podlahy není zbytečná. Dobře si spočítejte kolik podlaha celkově bude stát. Vysvětlím : levná podlaha má většinou mnohem menší životnost , než podlaha ze střední třídy (má třeba nižší nášlapnou vrstvu, niží odolnost vůči nábytku , náchylnější na poškrábání atd). Kvalitnější podlaha má i několikanásobně vyšší životnost . Nákup kvalitní podlahové krytiny s 20-ti letou zárukou je výhodnější než levná podlaha.