Podlahy

    Podlahových krytin je v dnešní době celá řada , záleží pouze na zakázníkovi, kterou variantu krytiny zvolí.
Zde v podstránkách se Vám pokusím přiblížit nejběžnější podlahové krytiny a jejich vlastnosti.
    Nezapomeňte : ne každá krytina je vhodná pro daný podklad. Např. PVC je na náročnost podkladu větší, než třeba na koberec.
    Nejen podle vzhledu se volí krytina , ale i podle toho, jaké požadavky na podlahu máte a kde bude podlaha položena , jaká je vlhkost podkladu, 
jak je podklad rovný. Například položit PVC na dřevěnou (parketovou) podlahu nelze.  Pvc dřevo zavře a nemůže ''pracovat''.
 PVC se o vznikající hrany lehko prodře. Naopak v případě vlhkosti , rychle zplesnivý,v místnostech s nadměrnou vlhkostí nedávat dřevěnou podlahu.
Na většinu podlahovin musí být povrch čistý a suchý, ale hlavně ROVNÝ, Většina výrobců doporučuje maximální nerovnost 2mm na 2m.
Důležitá věc je pod podlahy které to vyždují ( plovoucí podlahy , vinyly na HDF , dřevěné podlahy apod ) použít správnou a kvalitní podložku.
Další důležitá rada zní, ve vlhkém prostředí a v rizikových oblastech ( kde se chodí v botách, přeskáčích a pod ) kde hrozí voda (třeba z bot , vytírání (thermofix , lepený vinyl) je třeba požít vodou neředitelné lepidlo :D . - už jsem to viděl :D