Plovoucí podlahy

 

     V dnešní době je spousty výrobců, kteří se předhánějí ve výrobě.Za posledních 10 let vzniklo mnoho patentů nejrůznějších společností, nejen v systému zámků podlah , unicliků, ale i povrchových úprav. Vyrábí se nespočet dekorů ať už ve formě lamel nebo dlaždic. 
    Většina plovoucích podlah se již nelepí. Vsazují se do sebe lamely pod určitým úhlem, ( každý výrobce je jiný) zpravidla 45 stupňů a podlahy drží dvojitý zámek, což umožnuje rozebrání podlahy v případě nutnosti. Toto lze provést až dvakrát.
    Některé podlahy ve své skladbě obsahuje zvukově-izolační vrstvu ( quick step), je vhodná i do panelových domů , na což v dnešní době hodně lidí nadává, ale pravdou je, že plovoucí podlaha není hlučná , záleží jen na podložce, na které je podlaha položena. Naše firma doporučuje Izofloor 3mm
    Díky svým dobrým vlastnostem je vhodná i v prostorách veřejných budov, kde je podlaha mnohem více vytížena.
 
Podložky pod plovoucí podlahy
 
    V dnešní době existuje několik podložek pod plovoucí , nebo dřevěné podlahy. 
Ještě před 10 lety jsme si museli vystačit s Miralonem 2 a 3 mm. Bohužel v dnešní době hodně lidí miralon stále používá , avšak tato podložka moc vhodná není.Miralon se rychle sešlape a po nějaké době , třeba 3-5 let ( v závislosti na provozu ) neplní funkci zvukově izolační.
Což pod podlahu s 20 ti letou zárukou moc vhodné není (riziko nutnosti rozebrání a po čase výměny podložky - z praxe )
 
Technické parametry podložek: Izo-floor 3mm

 

IZO-FLOOR 3 mm

 

 

Izolace pro standardní povrchy, dobré parametry protihlukové izolace

  •   dobrá protihluková izolace,
  •   dobrá odolnost proti zatížení,
  •   vhodná jako izolace nad podlahové vytápění,

Izolace z polystyrenové pěny ve tvaru desek pod plovoucí podlahy. Izo-Floor 3mm se vyznačuje dobrými parametry protihlukové izolace a velkou odolností proti zatížení při malé tloušťce podkladu. Je vhodná jako izolace nad podlahové vytápění pro podlahy s poměrně malými tloušťkami (mm).

 

Odolnost proti zatížení

8t/m2

 

 

Nízká nasákavost vodou 

0,08%

Komfort používání
 

Protihluková izolace

x=8 Sone
y=20dB

 

Tepelná izolace

l=0,028 W/mK
r=0,11 m2K/W