Koberce

    Koberce jsou dnes jednou z nejběžnějších podlahových krytin. Vyrábí se převážně z umělé textilie. Koberec není náročný na podklad. Lze položit i do vlhké místnosti, je vhodný i na položení na parketové podlahy - protože je prodyšný, například v případě dřeva propusí nežádanou vlhkost, dřevo - pokud koberec není celoplošně přilepen - může přes koberec ''dýchat'' . Také je to krytina, která rozvádí nejrychleji (oproti běžným jiným krytinám  ''PVC, VINYL,PLOVOUCÍ PODLAHA'')  teplo. Jak se mylně uvádí , koberec je teplý - avšak nezáleží na tom, jak je teplý koberec, ale jak rychle dokáže rozvádět teplo
    POKUS : Položte vedle sebe dlaždici a kousek koberce. Nechte aklimatizovat a poté vstupte každou nohou na jinou podlahu. Řeknete, že dlažba je studená i když teplota obou materiálů je stejná.
    Koberce se vyrábějí v různých šířkách nabalené v metráži nebo obšité kolem dokola '' kusovky'' nebo jen ze dvou protilehlých stran '' běhouny''.Vyrábí se nespočet barev s jednoduchými i složitými vzory. Vyrábějí se z různých materiálů , vlny , umělé tkaniny , recyklovaný plast.